"Vatan sevgisi imandandır"

Lenara Osmanova “Eurovision” elemelerinde yarı finale çıktı


QHA-QIRIM HABER AJANSI

 

Kültür / Sanat , 2009-02-02 18:08:31

 

Kırım Tatar şarkıcısı Lenara Osmanova, bu yıl Moskova’da yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında Ukrayna’yı temsil edecek şarkıcının seçilmesi amacıyla yapılan ve toplam 68 şarkıcının katıldığı Ukrayna geneli elemelerinde yarı finale yükseldi. “Ateş” şarkısının inglizce versiyonu ile yarı finale yükselen Osmanova, QHA’ya yaptığı açıklamada Ukrayna Milli Televizyon Şirketi (NTKU) tarafından düzenlenen yarışmanın yarı final çekimlerinin 8 Şubat’ta Kiev’de yapılacağını kaydetti. Osmanova, yarıfinale toplam 30 şarkıcı ve grubun yükseldiğini belirtti.
Osmanova “ “Ateş” şarkısını Zera Kenjakayeva, Aleksandra Balyanskaya ve Elmara Mustafayeva tarafından yazıldı. Şu anda biz bale grubu ile birlikte yarı finale hazırlanıyoruz” dedi. “Eurovision- 2009” elemelerinin yarıfinali Ukrayna televizyonunda 9 Şubat’ta yayımlanacak. Lenara Osmanova’nın annesi ve sanat müdürü Mayye Osmanova, kendilerine büyük miktarda destek dolu telefon ve SMS geldiğini söyledi. Mayye Osmanova, “Bize yapılan destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu destek bize manevi olarak yardım ediyor” dedi.
Bunun yanı sıra Lenara Osmanova’nın annesi, amaç- çok prestijli Avrupa yarışmasında Kırım Tatar halkını ve Kırım Tatar halkının sanatını temsil etmek olduğunu söyledi.
Yarı final yapıldıktan sonra bir hafta boyunca yarışmanın jürisi Eurovision- 2009’da Ukrayna’yı temsil etme hakkını kazanmak için yarışmaya devam edecek 15 şarkıcı seçecek.
Lenara Osmanova, 6 yaşından beri sahneye çıkıyor. Bir çok uluslar arası yarışmaları kazanan Osmanova, günümüzde Ukrayna şov sektörünün en çok istenilen şarkıcılarından biridir. Lenara Osmanova, Ukrayna Sanat İdarecileri Akademisinde mastır okuyor.
Lilya Calilova- Osman Bayramaliyev  Konu:
[-]


Güncelleme:
10.02.2009 14:32:32


Yazarın diğer yazıları:
QHA-QIRIM HABER AJANSI


30. sayıdaki diğer haberler


Yazıcı uyumlu sayfa